Terrace MKB

Gücünü 1984 yılında kurulan ve mobilya boyası sektöründe faaliyet gösteren, Kubilay Boya ailesinin bir ferdi olmasından alan MKB Yapı’nın temelleri 2008 yılında atılmıştır. Konut üretimi üzerine yoğunlaşan MKB Yapı’nın ilk projesi “HillPark Residence” 2011 yılında tamamlamış ve 50 aileyi hayal ettikleri yaşam alanlarına kavuşturmuştur.

MKB Yapı’nın gerçekleştirdiği projelerde öne çıkan en önemli özellik detaylara verdiği önemdir. İşlevsel ve estetik mimariyi birleştirerek çevreye uyumlu binalar inşa etmeyi amaçlayan MKB Yapı ekibi, her konutu kendi yaşayacakmış gibi titizlikle tasarlamakta ve inşa etmektedir.

Terrace MKB 7.500 m2 alan üzerinde yaklaşık %65'i yeşil alan olarak tasarlandı. 5000 m2 peyzaj alanı içerisinde pergolalı oturma alanları, süs havuzları, çocuk oyunları, basketbol ve mini futbol sahası site sakinlerinin kullanımı için mevcut.

Klasik mimari özelliklerin dışına çıkarak daireler arası komşuluğu minimuma indirmek adına yatay bir mimari tasarım uygulandı, bu sayede Terrace MKB’de kat holleri 100 m2’nin üzerinde. Daireler arasında bulunan tek ortak duvar, taş yünü kullanılarak yapılan sandviç duvar uygulamasıyla ses yalıtımı açısından kuvvetlendirildi. 2.70 cm tavan yüksekliği ve doğramaların da yere kadar olmasıyla dairelerde maksimum ferahlık ve hacim sağlandı.

Her detayında birinci sınıf malzemenin titiz bir isçiliklerle uygulandığı Terrace MKB’de tekrar sizlerle buluşmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz.